Sekret Sekretu

Sekret-Sekretu

Brian Tracy zauważa, że ludzie sukcesu robią coś, czego nie robią inni. Wiąże się to w szczególności z pokonywaniem własnych słabości i złych nawyków. Większości z nas taki wysiłek nie odpowiada. Wykreowanie map dobrych myśli i wizualizacji, jest rzeczą ogromnie ważną, leżącą u progu każdej zmiany, jednak prawdziwy sekret tkwi w podejmowaniu działania. Gdyby miała wystarczyć wizualizacja i marzenia, wszyscy bylibyśmy zdrowi i bogaci. Nie można zbudować czegoś naprawdę stabilnego i trwałego na samej fantazji.

Okazuje się jednak, i dotyczy to tym bardziej osób pesymistycznie nastrojonych do rzeczywistości, że wygenerowanie pozytywnej myśli wcale nie jest takie proste. Tymczasem, zgodnie z prawem przyciągania, to w myślach właśnie znajduje się początek większości zdarzeń, które spotykają nas w życiu, myśli te bowiem wracają w zmaterializowanej postaci. Co ważne… prawo przyciągania działa niezależnie od tego, czy je aprobujemy, wierzymy w nie – czy też nie. Podobnie jak prawo grawitacji, i wiele innych istniejących niezależnie od nas praw.

Pobądź z własną wyobraźnią !

Aby móc wykorzystać prawo przyciągania, należy bardzo dokładnie sprecyzować swoje pragnienia i faktyczne potrzeby. Marzenia, które zostają zidentyfikowane i nazwane, a następnie określone w czasie i zapisane – ewoluują do miana celu. Ważne jest, aby były one  pozytywne w pełni tego słowa znaczeniu, by wywoływały emocje, ekscytację, podniecenie. I trudniejsza sprawa – należy przypisać im plan działania. Nawet jeśli cel wydaje się być ogromny, jego osiągnięcie jest w zasięgu naszych możliwości. Długa droga, która zdaje się nie mieć końca, podzielona na mniejsze fragmenty przestaje przytłaczać, i budzić wątpliwości. Jak mawiał Konfucjusz – „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku.”

Aż wreszcie przychodzi ten moment, kiedy zostawiamy za sobą półmetek, a jeśli jesteśmy już w połowie, na ogół najgorsze mamy za sobą. Z tego miejsca zazwyczaj widać już zarysy szczęścia, po które idziemy. A widok ten wart jest wszelkiego wysiłku.

Od początku do końca, warto  wspierać się działaniem sił wyobraźni, stwarzając system uczuć i emocji, dzięki którym nasze myśli będą oscylowały wokół obranego celu – a prawo przyciągania zajmie się resztą, którą możesz nazwać jak chcesz… przypadkiem, odpowiedzią wszechświata, Bogiem czy też… szczęśliwym zbiegiem okoliczności.

Autor artykułu:

[column size=”one-third”]


[/column][column size=”two-third” last=”true”]
Magdalena Seremak

Wielbicielka słowa przede wszystkim, w różnym ujęciu i różnej formie. Na co dzień – konsultant regionalny, szkoleniowiec, redaktor, autorka artykułów, blogerka, copywriter… Mama, żona oraz fascynatka rozwoju osobistego i coachingu. Próbuje nazwać i wyrazić to, co pozornie nie nazwane, a wyrażając rzeczywistość – sama poznaje świat…

[/column]

 

 

You may also like...