Wiele osób zastanawia się czy warto korzystać z pożyczek pozabankowych – więcej: https://ibrok.pl/pozyczki-pozabankowe/ i czy są one w pełni bezpieczne. Otóż firmy udzielające takich pożyczek podlegają Komisji Nadzoru Finansowego w związku z tym można śmiało stwierdzić, iż są one bezpieczne i legalne. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wzięcie takiej pożyczki, ponieważ są one o wiele bardziej dostępne, niż wnioskowanie o kredyt w banku.

Na jakich zasadach są udzielane pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe są udzielane w pełni na przejrzystych oraz prostych zasadach. Do ubiegania się o taką pożyczkę pozabankową wystarczy wyłącznie wypełnienie krótkiego wniosku, ważny dowód osobisty, jak również numer rachunku bankowego, dzięki któremu pożyczkodawca będzie miał możliwość weryfikacji danych, które zostały wypełnione we wniosku o pożyczkę. Należy pamiętać również o tym, że o pożyczkę pozabankową może wnioskować osoba, która ukończyła 18 lat, jak również taka, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. 

Istotne informacje o pożyczkach pozabankowych

Ważna kwestią, którą trzeba wiedzieć o pożyczkach pozabankowych jest to, że są one udzielane nawet w ciągu 15 minut od momentu wypełnienia wniosku. Na rynku istnieje dużo firm pożyczkowych i wiele z nich nie weryfikuje pożyczkobiorcy pod kątek wpisu do BIK, bądź KRD. Niektóre z tych instytucji daje możliwość zaciągnięcia zobowiązania finansowego przez osobę, która posiada komornika – co w sytuacji zaciągania zobowiązania finansowego w banku nie mogłoby mieć miejsca. Podczas zawierania umowy o pożyczkę pozabankową nie trzeba dokumentować żadnych źródeł dochodów, jak również przedstawiać zaświadczeń o zatrudnieniu.

tagi: