Kalendarze adwentowe

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie, już w dzieciństwie znamy ten czas i wiemy od najmłodszych lat czym jest kalendarz adwentowy. To niezwykle ekscytujące niezależnie od wieku otwierać codziennie kolejne “okienka” w takim kalendarzu. Ale z wiekiem zmienić się może podejście do tego, co byśmy chcieli znaleźć w takim kalendarzu. A jeszcze fajniej jeśli dostanie się taki kalendarz adwentowy w prezencie, pozwoli to przypomnieć jaka radość płynie z tej zabawy. 

Czego najczęściej się spodziewamy?

Chyba najczęściej spotykane, te najbardziej popularne typy kalendarzy mają ukryte czekoladki lub inne słodycze, ale z czasem oczekujemy więcej, czegoś co nas zaskoczy. Miło może być dostać kalendarz adwentowy, w którym “ukrywa się” herbata, najlepiej jeśli to będzie taka, której nie da się kupić wszędzie, możemy spodziewać się wiele, na przykład takich typów herbaty, produkowane są tylko w kilku krajach i można je kupić tylko tam, ponieważ nie są importowane, inną fajną alternatywą może być limitowany mix herbat. To na pewno ucieszy bardziej dorosłe osoby niż słodkości. Innym, dobrym zamiennikiem herbaty może być kawa, ale są też takie w których znajdzie się i kawę i herbatę.

Kalendarz adwentowy jako prezent?

To dobry pomysł z kilku powodów, po pierwsze może przypomnieć czas dzieciństwa i błogość z nim wiązaną. Mając taki kalendarz mamy dodatkową okazję do świętowania, a wiadomo, każdy lubi świętować, i celebrować czas w gronie najbliższych. Dostając taki kalendarz czuje się, jakim jest się ważnym dla innych, i to jest wspaniałe. Ponad to taki kalendarz pomoże lepiej odczuć, że Boże Narodzenie jest coraz bliżej.