Zakłady bukmacherskie (https://winwonwon.pl/) posiadają sporo pojęć, które należą typowo tylko do tego środowiska. Stąd sporo osób dopiero rozpoczynających nie zawsze ma świadomość, co dane pojęcia do końca oznaczają. Jednym z nich jest właśnie valuebet. Co to takiego?

Czym jest Valuebet?

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której zauważysz kurs bukmachera, który wydaje się dla Ciebie przeszacowany. Z Twoich wyliczeń i analizy wynika, że szansa na powodzenia takiego zakładu jest o wiele większa, niż widzi to bukmacher. W takiej sytuacji mowa właśnie o tym, że kurs ma value, a więc w tłumaczeniu na język polski mowa o wartości. Natomiast sam taki zakład określany jest mianem właśnie valuebet

Jak określić value?

Sporo graczy nie zdaje sobie sprawy, że tak właściwie określenie tego, czy kurs ma value, czy też nie ma, jest w zasadzie bardzo proste. W tym celu należy jedynie znaleźć najwyższą na dany moment wartość kursu, którą da się postawić, a następnie należy jedynie mniej więcej oszacować czy też policzyć szansę na trafienie takiego kursu.

Wzór na obliczenie valuebet

Jak już wiemy, value jest to wartość, natomiast valuebet jest to zakład, który określa się miane pozytywnej wartości oczekiwanej. Spełnia on również pewną nierówność, a więc p*k > 1, gdzie:

  • p – obiektywne prawdopodobieństwo powodzenia zakładu
  • k – kurs dziesiętny zakładu

Jak więc widać, znalezienie value w zakładach bukmacherskich wcale nie musi być takie trudne. Aby regularnie ogrywać bukmachera, musimy właśnie nastawić się na szukanie takich zakładów, w których dostrzegamy value.